Atpakaļ

Jaunumi

Vides objektu festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš 2019” projektu atlases konkurss

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina Vides objektu festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš 2019” projektu atlases konkursu.

Lasīt vairāk

Noslēdzies 9. vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

Ar svinīgu pasākumu Rīgas Mākslas telpā 6. februārī noslēdzās 9. vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Lai izteiktu pateicību par sekmīgu festivāla norisi tā dalībniekiem, pasākumā piedalījās Rīgas domes deputāts Andris Ameriks, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite, kā arī Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars.

Lasīt vairāk

Aigara Bokāna Jansona fotoreportāža

Aigars Bokāns Jansons ir aizrautīgs Rīgas ainavu fotogrāfs. Savu vērtīgo skatu medībās viņš ir novērtējis arī vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” izteiksmīgākos objektus.

Lasīt vairāk

Brisele iepazīstas ar leģendu par pirmo rotāto Ziemassvētku egli

8. janvārī Briselē, Eiropas Parlamenta ēkā, tika atklāta izstāde “Rīgas egles stāsts” (The Story of Riga Fir Tree), kas iepazīstina ar leģendu par pirmo rotāto Ziemassvētku egli un šīs leģendas iedvesmotu festivālu. Tā ir retrospektīva fotogrāfiju izstāde, kurā apkopota daļa no deviņu gadu laikā radītajiem labākajiem Latvijas mākslinieku un dizaineru autordarbiem vides objektu festivālam “Ziemassvētku egļu ceļš”.

Lasīt vairāk

Festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” apmeklētājus aicina balsot par savu egli

Vēl līdz 13. janvārim Rīgā ir apskatāmi festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” vides objekti, bet jau tagad izvirzās vairākas egles, kuras par savām iemīļotākajām norāda festivāla apmeklētāji, balsojot tīmekļa vietnē www.eglufestivāls.lv. Balsojums turpināsies līdz pat festivāla noslēguma dienai.

Lasīt vairāk

Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas projekts

Darbs pie vides objekta “Rota rindā, rinda rotā” sākās jau pavasarī, kad tika gatavots projekts atlases konkursam “Ziemassvētku egļu ceļš”. Idejas autore – māksliniece un skolotāja Ineta Greiža.

Lasīt vairāk

Pastaiga pa “Ziemassvētku egļu ceļu”

Šogad vides objektu festivālā “Ziemassvētku egļu ceļš” var apskatīt 39 mākslas objektus. Tie ir radošo sabiedrību mākslinieku un Latvijas Mākslas akadēmijas Radošās darbnīcas studentu jaunrades rezultāts.

Lasīt vairāk

9. vides objektu festivālu „Ziemassvētku egļu ceļš” atklās 7. decembrī

No piektdienas, 7. decembra, rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apskatīt festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” 39 vides mākslas darbus – Ziemassvētku egles, kas apmeklētājus pārsteigs ar neierastām formām, interesantām mākslinieku idejām un objektu īstenošanā pielietoto materiālu daudzveidību.

Lasīt vairāk

Pārdaugavā ārpus oficiālās festivāla programmas aplūkojami vēl divi objekti

Pārdaugavā būs skatāmi Vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” 2014. gada un 2016. gada skatītāju iemīļoti darbi “Švarcmuižas sila stāsti” un “Ziemas ainava”.

Lasīt vairāk

Lejuplādē objektu karti!

Lai ērtāk varētu iepazīties ar festivāla "Ziemassvētku egļu ceļš" objektiem, ieteicams lejuplādēt objektu karti.

Lasīt vairāk

Rātslaukumā atklās svētku egli un informēs par festivālu „Ziemassvētku egļu ceļš”

Trešdien, 6. decembrī, plkst. 16.00 Rīgas vicemērs Andris Ameriks un Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas gaisma” tehniskais direktors Edmunds Krēsle Rātslaukumā iedegs svētku egli “Zelta laterna”, kas ir arī viena no festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” 39 objektiem.

Lasīt vairāk

Aicina festivāls. Ikreiz kā pirmoreiz

Deviņos darbības gados Vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” ir kļuvis par atpazīstamu Rīgas zīmolu. Ik gadu, uzmirdzot vienu mēnesi tumšākajā no gadalaikiem, tas aicina skatītāju radoši domāt un novērtēt pilsētvidi, uz kuru svētku laikā ir iespēja paraudzīties no cita skatupunkta.

Lasīt vairāk