Atpakaļ

Jaunumi

Uzņēmējus aicina iesaistīties festivālā

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina uzņēmējus un biznesa institūcijas kļūt par festivāla dalībniekiem un piedalīties 8. vides objektu festivālā “Ziemassvētku egļu ceļš”, kas risināsies no 2017. gada 8. decembra līdz 2018. gada 14. janvārim.

Lasīt vairāk

Aicina jaunam festivāla projektu atlases konkursam

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina radošo sabiedrību, tajā skaitā gan fiziskas, gan juridiskas personas konkursam pieteikt pilsētvides objektu projektus, lai piedalītos urbānās mākslas pasākumā – vides objektu festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš 2017”.

Lasīt vairāk

7. vides objektu festivāla noslēguma pasākums

Noslēdzoties 7. vides objektu festivālam “Ziemassvētku egļu ceļš”, 11. janvārī Rīgas Mākslas telpā (Kungu ielā 3) tika sveikti darbu autori, festivāla atbalstītāji, kā arī pasniegta festivāla apmeklētāju un žūrijas simpātijas balva.

Lasīt vairāk

Skatītāju balsojumā šogad uzvarēja objekts Aurora

Zojas Golubevas daiļrades ceļš kā māksliniecei ir jauns. Arī viņas vides objekts “Aurora”, kas bija izvietots pie Gulbju mājas kanāla malā, izcēlās ar gaistošu mirdzumu un priecēja tūkstošiem cilvēku, jo festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” skatītāju balsojums tieši šo objektu izvirzīja līderos.

Lasīt vairāk

Festivāla objekti priecē arī Viļņas iedzīvotājus

Festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” organizatori šogad saņēma Viļņas pašvaldības lūgumu par vides objektu izvietošanu arī Lietuvā. Atsaucoties šim lūgumam, festivāla organizatori deva iespēju Viļņā izvietot vides objektus, kurus veidojuši tieši lietuviešu autori, un tāpēc Lietuvas galvaspilsētā šoziem izvietoti 2012., 2013., un 2014. gadā tapušie SIA “Studio Des Fetes Latvija” darbi.

Lasīt vairāk

Ziemassvētku egļu ceļā – “Dimanta egle”

Septīto gadu blakus Rīgas centrālajai Ziemassvētku eglei pilsētas dažādās vietās mirdz profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu vides objekti. Iepretim Latvijas Universitātei dažādos rakursos vizuļo un pārsteidz valmierietes, LMA 2. kursa studentes Katrīnas Strāderes Dimanta egle.

Lasīt vairāk

Vides objekti apskatāmi līdz 8. janvārim

Vēl līdz 8. janvārim Rīgā ir apskatāmi festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” vides objekti, bet jau tagad izvirzās vairākas egles, kuras par savām iemīļotākajām norāda festivāla apmeklētāji, balsojot tīmekļa vietnē www.eglufestivals.lv. Balsot par sev tīkamāko vides objektu varēs līdz pat festivāla noslēguma dienai.

Lasīt vairāk

Objekts “Portāls” aicina nokļūt citā dimensijā

Vides objektu festivālā pirmo reizi kā autors piedalās arī Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļas 3. kursa students Marks Rožencovs. Jaunais mākslinieks objektam “Portāls”, kas izvietots pie K. Barona ielas bibliotēkas ēkas, ir piešķīris īpašu telpiskumu - sajūtu, ka eglītes dziļumā ir bezgalīga telpa.

Lasīt vairāk

Leģenda dzīvo pāri robežām

Leģenda par to, ka tieši Rīgā ir dzimusi Ziemassvētku egles rotāšanas tradīcija dzīvo pāri robežām, ko apliecina arī Ziemassvētku egļu noformējums ārvalstīs. Fotogrāfijā, kurā redzama Birmingemas (Anglija) svētku egle, ir atsauce, ka pirmā Ziemassvētkos rotātā egle bijusi Rīgā.

Lasīt vairāk

Latvijas Mākslas akadēmijas ieguldījums

Lai kvalitatīvi īstenotu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” māksliniecisko programmu, šajā projektā jau no tā pirmsākumiem aktīvu dalību ņem Latvijas Mākslas akadēmija. Uz nelielu interviju portāls ir aicinājis profesoru, Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru Alekseju Naumovu.

Lasīt vairāk

Festivāla apmeklētājus aicina balsot par savu egli

No 9. decembra līdz 8. janvārim Rīgā ir apskatāmi festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” vides objekti, bet jau tagad izvirzās vairākas egles, kuras par savām iemīļotākajām norāda festivāla apmeklētāji, balsojot tīmekļa vietnē www.eglufestivāls.lv. Balsojums turpināsies līdz pat festivāla noslēguma dienai.

Lasīt vairāk

Festivāls ir interesants arī Rīgas tūristam!

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” ir interesants projekts ne tikai vietējiem iedzīvotājiem, bet arī tūristiem. Pilsētas viesiem tas ik gadu raisa lielu interesi un sajūsmu, Nodibinājuma “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” valdes priekšsēdētāja Vita Jermaloviča saņem arī ārvalstu viesu jautājumus par šo inovatīvo pilsētvides objektu projektu.

Lasīt vairāk

Kā tapusi "Struktūra un gaisma"

Vides objektu festivālā “Ziemassvētku egļu ceļš” pirmo gadu piedalās Haralds Ceka – Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina katedras 2. kursa students.

Lasīt vairāk

Par objektu "Ziemassvētku kaktuss"

Tehnisku iemeslu dēļ līdz 31. decembrim nedarbosies objekts Nr. 22 “Ziemassvētku kaktuss” Vērmanes dārzā.

Lasīt vairāk

Mākslinieks: "Eglei jābūt ar raksturu"

Mākslinieks Visvaldis Asaris, kurš piedalījies visos septiņos festivālos, stāsta par to, kas ir tik ievērojams, kāpēc "Ziemassvētku egļu ceļa" vides objekti nepavisam neizskatās pēc tradicionālām eglēm

Lasīt vairāk

Objektu karte

Objektu karti iespējams lejupielādēt šeit.

Lasīt vairāk

Māra Ādiņa: „Studenti festivālā mēģinās pārsteigt"

Māra Ādiņa ar Vides objektu festivālu “Ziemassvētku egļu ceļš” pastarpināti strādā jau trešo gadu, bet šogad, Latvijas Mākslas akadēmijai uzsākot Radošo projektu darbnīcu, viņa, kā šīs darbnīcas vadītāja, pirmo gadu studentiem konkrētā veidā radošās ieceres palīdz īstenot, lai mēs tās festivāla laikā ieraudzītu pilsētvidē.

Lasīt vairāk

Kad satumst - atdzīvojas festivāls

Ar svētku egles “Rīdziniece” iedegšanu 8. decembrī 11. novembra krastmalā sākas septītais vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”, kura norises laikā iedzīvotāji pilsētvidē aicināti iepazīt 35 dažādus egļu stāstus, ko veidojuši profesionāli mākslinieki, radošo industriju pārstāvji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti.

Lasīt vairāk

Sācies festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš 2016”

Sagaidot trešo Adventi, Rīgā iedzīvotāji tiek aicināti svinīgi iedegt svētku egli 11. novembra krastmalā, apmeklēt plašu koncertu programmu un radošās darbnīcas, kā arī iepazīt vairāk nekā 30 dažādus mākslinieku veidotus egļu stāstus vides objektu festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš 2016”, kas pilsētvidē būs apskatāmi no 9. decembra.

Lasīt vairāk

Leģenda par pirmo Egli

Rīdzinieki var būt lepni: tieši Latvijā un tieši mūsu Rīgā pirmo reizi dzimusi Ziemassvētku eglītes rotāšanas tradīcija! Un bijis tā…

Lasīt vairāk