Pori iepazīst festivālu “Ziemassvētku egļu ceļš”

Tā ir retrospektīva fotogrāfiju izstāde, kurā apkopota daļa no deviņu gadu laikā radītajiem interesantākajiem un savdabīgākajiem Latvijas mākslinieku autordarbiem vides objektu festivālam “Ziemassvētku egļu ceļš”.

Izstādes idejas autors ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars. Izstādes kuratore ir dizaina eksperte Dzintra Purviņa, dizainers Visvaldis Asaris. Izstādē redzamās fotogrāfijas radījuši Juris Kalniņš un Imants Prēdelis.

„Mums ir liels prieks, ka Pori iedzīvotājiem ir iespēja uzzināt 500 gadus senu leģendu par pirmo zināmo rotāto Ziemassvētku egli, kas rīdziniekus priecējusi tālajā 1510. gadā. Jauki, ka, uzturot spēkā šo leģendu, ir radies unikāls vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”, un mēs varam iepazīt tā norisi, aplūkojot šajā izstādē eksponētās fotogrāfijas. Tas ir kaut kas līdz šim neredzēts un noteikti rosina šo festivālu apmeklēt klātienē”, atklājot izstādi, teica Pori Kultūras nodaļas vadītājs Juri Traskelin (Jyri Träskelin).  

Savukārt Rīgas pārstāvis – Rīgas domes deputāts, Izglītības, kultūras un sporta komitejas loceklis Ainārs Baštiks izstādes atklāšanā uzsvēra: “Atzīmējot abu pilsētu sadarbības 55 gadadienu, Ziemassvētku gaidīšanas laikā ar šo izstādi vēlamies iepriecināt savus draugus Pori pilsētā, padarot šo pirmssvētku laiku krāsaināku, radoši iedvesmojošu un patiesas draudzības piepildītu.”

Izstāde fotogrāfijās apkopo festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš” eksponētos saturiski un stilistiski atšķirīgus mākslinieku darbus, atklājot gan ideju dažādību, gan atšķirīgus mākslinieciskos rokrakstus, vienlaikus atsaucoties uz Latvijas amatniecības un kultūras mantojumu, etnogrāfiju, izceļot Latvijas dabas materiālu skaistumu un pievilcību. Izstādei izvēlētie darbi iezīmē gan klasiskās tradīcijas vides mākslā, gan eksperimentālus risinājumus, interaktivitāti, kā arī dzirkstošu humoru un ironiju. Atsevišķi vides objekti pilda arī sociālu funkciju, un to radīšanas procesā tiek iesaistītas dažādas sabiedrības grupas.

Festivālam “Ziemassvētku egļu ceļš” veltīto izstādi “Rīgas egles stāsts” Pori organizē Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Rīgas domes Ārlietu pārvaldi un Pori pašvaldību.

Somu mediji informē par festivālu (somu val.)