Festivāls izaicina sacensībai

10. vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” autordarbi galvenokārt apskatāmi Kronvalda parkā. Piemēram, iepretim Kongresu namam krāšņi gozējas no 3000 ledlampām veidotais mākslinieku Kristīnes un Oskara Bērzu vides objekts “Ledvīrs”.

Kristīne Bērza:  “Egle kā objekts var izpausties dažādās formās. Mūsu radītais “Ledvīrs” ir veidots, ievērojot egles proporcijas, un tā savā ziņā ir sniegavīra egle. Objektā ir iestrādātas 13 dažāda veida animācijas, caur kurām var redzēt gan kā eglīte rotājas, gan kā tā mirgo, gan kā ziemeļbrieži brauc, gan arī pats Ledvīrs apkārtējiem var piemiegt ar aci un uzsmaidīt. Tas ir šī objekta mākslinieciskais mēŗķis – rosināt skatītājus atgriezties bērnībā, ļauties rotaļām, atrast sevī to bērnu, kas mudina izbaudīt svētkus par visiem 100 procentiem.”

Oskars Bērzs: “Mēs kā mākslinieki cik vien spēki atļauj cenšamies maksimāli piedalīties vides objektu festivālā, jo tas palīdz realizēt izsapņotas idejas un rādīt māksliniecisko sniegumu, kā arī liek pašiem meklēt jaunus izaicinājumus un pārbaudīt sevi.”

Festivāls šajā sezonā drīzi noslēgsies, bet abi mākslinieki jau plāno piedalīties nākamajā “Ziemassvētku egļu ceļā”. Šādu soli spert mākslinieki aicina visus kolēģus, jo festivāls ir zināms arī Eiropā. Tā kā Latvija pēc leģendas skaitās pirmās izrotātās eglītes dzimtene, tad piedalīšanās vides objektu festivālā ir ļoti, ļoti prestiža lieta un iegūtās pieredzes vērta.