Vācijas televīzijas ieraksts: Ziemassvētki Rīgā

Domājams, ka 1510. gadā bērni Rīgas Melngalvju nama priekšā uzgāja vastlāvju uzstādīto eglīti, kas bija domāta ziemas saulgriežu svinēšanas rituālam,  un nejauši izdomāja tajā pakarināt ābolus, salmu rotājumus un krāsainus dzīparus. Rotātais koks bija tik skaists, ka tradīcijas tika saglabātas un pat iekaroja pasauli - vismaz tā apgalvo latvieši.

Žurnāliste Kristīne Recke ir ieradusies Rīgā, lai dotos pa eglītes pēdām.

Pat ja Ziemassvētku laikā uzjundī diskusija ar kaimiņos esošo Tallinu, kura arī  pretendē uz pirmās rotātās egles statusu, Rīga tomēr tiek uzskatīta par Ziemassvētku eglītes izcelsmes pilsētu, un šī leģenda pilsētā joprojām ir ļoti svarīga. Arī tas ir pietiekams iemesls, lai Baltijas jūras reģiona korespondente Kristīne Recke nonāktu Rīgā.

Šeit viņa tiekas ar Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītāju Guntaru Kambaru, kuram pirmssvētku laikā darba ir pilnas rokas. Mākslinieks Visvaldis Asaris atļauj ieskatīties darbnīcā, kur top vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” interesantie vides objekti. Un ko Ziemassvētku tradīcijā nozīmē “bluķa vilkšana”, cūkas šņukura un zirņu pasniegšana ziemassvētku mielastā un maskošanās - par to uzturēšanās laikā Latvijā ziņo Kristīne Recke.

Citas sižeta tēmas:
Ziemassvētku tirdziņa pārbaude Oslo
Latvija: Heina Erharda pēdās caur Rīgu
Somija: dzīvnieku stāsti no ziemeļiem

Sižets publicēts vācu valodā, skatīt šeit

2019. gada 15. decembris. Vācijas televīzijas NDR uzņemšanas grupa.