Atpakaļ

Jaunumi

Izsludina jaunu projektu atlases konkursu

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina radošo sabiedrību, tajā skaitā gan fiziskas, gan juridiskas personas konkursam pieteikt pilsētvides objektu projektus, lai piedalītos urbānās mākslas pasākumā – 7. vides objektu festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš”.

Lasīt vairāk

Ar pasākumu noslēdzās Ziemassvētku egļu ceļš 2015

14. janvārī 6. vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš 2015“ ekspozīcijas veidotāji, mākslinieki un atbalstītāji pulcējās noslēguma pasākumā, kas notika Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā.

Lasīt vairāk

Objekts “Prieka maiss” saņem simpātiju balvu

Noslēdzoties 6. vides objektu festivālam “Ziemassvētku egļu ceļš”, tika sveikti darbu autori un pasniegta arī festivāla apmeklētāju simpātijas balva, kuru saņēma objekts “Prieka maiss” un tā veidotāji - SIA “Studio des Fetes Latvija”.

Lasīt vairāk

Festivāla apmeklētāji balso par saviem objektiem

Vēl līdz 10. janvārim Rīgā apskatāmi festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” vides objekti, bet jau tagad izvirzās vairākas egles, kuras par savām iemīļotākajām norāda festivāla apmeklētāji, balsojot tīmekļa vietnē www.eglufestivāls.lv. Balsojums turpināsies līdz pat festivāla noslēguma dienai.

Lasīt vairāk

Postījumu rezultātā cieš festivāla vides objekti

Katru vakaru, kad ielās iedegas spuldzes, īpaši jau pirms gadu mijas un Jaunajā gadā, rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apskatīt festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” 43 vides objektus. Diemžēl jāpaziņo, ka postījumu rezultātā vairāk nevarēs aplūkot objektu “Egle - tetris” Vērmanes dārzā. Pazemes elektrības kabeļa bojājuma dēļ pilnvērtīgā eksponējumā nevarēs skatīt arī "Jūgendstila egli" Alberta un Strēlnieku ielu krustojumā.

Lasīt vairāk

Balso par savu iemīļotāko festivāla egli!

Vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” organizatori aicina iedzīvotājus balsot par savu iemīļotāko egli. Šogad iedzīvotāju vērtējumam profesionāli mākslinieki, radošo industriju pārstāvji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti pilsētvidē piedāvā 43 vides dizaina objektus – egles. Balsot iespējams festivāla mājas lapā www.eglufestivals.lv.

Lasīt vairāk

Festivāls vidi ļauj ieraudzīt citādu

Vidi veidojam mēs paši, un katrs no mums to spēj saredzēt citādi. Jo mūsu izpratni par lietām un vietām veido pieredzes mantojums – gan tas, kas līdzi nācis no bērnības, gan tas, kas iegūts dzīves ceļā.

Lasīt vairāk

Ģirts Kalniņš: "Lai top, lai attīstās!"

Jau kopš festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” pirmsākumiem daudzas jo daudzas mākslinieku izsapņotās egles taustāmā formātā pārvērš mākslinieks Ģirts Kalniņš un viņa dombiedru kompānija Līvest no Kundziņsalas.

Lasīt vairāk

Lai Rīga iedvesmo!

Jau sesto gadu Rīgas ziemai spožu gaismu piešķir “Ziemassvētku egļu ceļš” – vides mākslas festivāls, kas kļuvis par gaidītiem svētkiem. Festivāls veidots ar kopīgu mērķi – mūsu Rīgu darīt vēl neparastāku, pašu un viesu acīs vēl pievilcīgāku.

Lasīt vairāk

Festivāls ir Latvijas oriģinālprodukts

Rīdzinieki visos laikos bijuši radoši. Pirms vairāk nekā 500 gadiem viņi Ziemassvētkos izrotāja Egli – pirmo Rīgā. Un pirmo – visā pasaulē.

Lasīt vairāk

Visvaldis Asaris: Vide ir laikmeta spogulis

“Vide visprecīzāk raksturo laikmetu un to, kas notiek sabiedrībā,” ir pārliecināts mākslinieks Visvaldis Asaris – neskaitāmu vides mākslas objektu un grafiskā dizaina autors, kura īstenotie projekti daudzu gadu garumā ir daļa no pilsētas svētku noformējuma valsts un citos svētkos.

Lasīt vairāk

Ar egles iedegšanu atklāj vides objektu festivālu

Ar svētku egles “Rīgas vitrāžas” iedegšanu, 4. decembrī sākās sestais vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Neskatoties uz to, ka balto sniegpārslu vietā 11. novembra krastmalu sedza pelēki lietus mākoņi, atklāšana no tika jautrā un priecīgā gaisotnē.

Lasīt vairāk

Video par festivāla objektiem

Līdz pat 2016. gada 10. janvārim iedzīvotāji ir aicināti apskatīt 43 profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotus vides objektus.

Lasīt vairāk

Objektu karte

Iespējams lejupielādēt vides objektu karti.

Lasīt vairāk

Vides objektu festivāls – ir sācies!

Ar svētku egles “Rīgas vitrāžas” iedegšanu, 4. decembrī sākas 6. vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”, kura norises laikā iedzīvotāji aicināti apskatīt 43 profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotus vides objektus.

Lasīt vairāk

Festivāls māksliniekiem ļauj radīt svētkus pilsētā

“Ziemassvētku egļu ceļš” gada tumšākajā laikā pilsētā ienes vairāk gaismas, pilsētas tēlam piešķir dzirkstošus akcentus un noskaņo svētkiem.

Lasīt vairāk

Šādu festivālu nesastapsim citviet Eiropā

Rīga vasarā svin sauli. Bet ziemā, kad mūs vieno ilgas pēc gaismas, Rīgā to ienes “Ziemassvētku egļu ceļš” – savdabīgi, mākslinieciski, pārsteidzoši. Festivāla ilglaicības garants ir radošums un ideju košums. Nejaušību ekspozīcijās nav – darbi tiek izraudzīti ideju atlases konkursā, un unikāla mākslinieciska vērtība ir katram no tiem.

Lasīt vairāk

Nopurināt ierastības rāmjus

Mans skolotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļas radītājs un vadītājs, arhitekts Voldemārs Šusts mīlēja teikt, ka gaume – tā ir lielākais mākslas ienaidnieks... Jā, varbūt sakāpināti, paradoksāli, bet šajā domā slēpjas krietna patiesība.

Lasīt vairāk

Festivālu atklās 4. decembrī

Sagaidot Otro Adventi Rīgā, 4. decembrī sāksies 6. vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš 2015”. Festivāla atklāšanā 11. novembra krastmalā plkst. 18.00 Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks iedegs svētku egli „Rīgas vitrāžas”, kas iedzīvotājus priecēs gan Ziemassvētku gaidīšanas laikā, gan gadumijas pasākumā.

Lasīt vairāk

Leģenda par pirmo Ziemassvētku egli

Rīdzinieki var būt lepni: tieši Latvijā un tieši mūsu Rīgā pirmo reizi dzimusi Ziemassvētku eglītes rotāšanas tradīcija! Un bijis tā…

Lasīt vairāk