Noslēdzies 9. vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

Ar svinīgu pasākumu Rīgas Mākslas telpā 6. februārī noslēdzās 9. vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Lai izteiktu pateicību par sekmīgu festivāla norisi tā dalībniekiem, pasākumā piedalījās Rīgas domes deputāts Andris Ameriks, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite, kā arī Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars.

Nākamajā gadā festivāls sagaidīs desmito tā pastāvēšanas gadadienu. “Ilga un patstāvīga tradīcijas uzturēšana prasa lielu darbu. Tas ir tāpat, kā ar koku. Iestādīt nav grūti, bet, lai tas izaugtu, stādiņš ir rūpīgi jākopj,” savā uzrunā teica Andris Ameriks, secinot, ka šī tradīcija ir attīstījusies un ieguvusi atpazīstamību arī citās tuvākās un tālākās valstīs.

Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite atzīmēja, ka “šis ir tas gandarījuma brīdis, kad rūpīgi koptie un cītīgi laistītie “kociņi” ir izauguši par oriģināliem eksponātiem, par kuriem šajā ziemā ir priecājušies tūkstošiem rīdzinieku un pilsētas viesu. Visi, kuri decembrī un janvārī izstaigāja īpašo “Ziemassvētku egļu ceļa” maršrutu ar  39 vides objektiem varēja brīnīties: “Kā tik vienkāršai tēmai, kāda sākotnēji liekas “ziemassvētku egle”, var būt tik daudz atšķirīgu risinājumu?""

Par to jāpateicas 2018./ 2019. gada festivāla jauno projektu autoriem: Ansim Dobičinam, Līvai Graubiņai, Ivandai Kārkliņai, Dace Molai, Rutei Priedei, Atim Sedleniekam, Lindai Vilkai, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem un pedagogiem,  AS “Adam Bd” filiāle „Adam Decolight Latvia”, SIA “First Service”, SIA „Studio des Fetes Latvija;

un šā gada ekspozīcijā iekļauto iepriekšējo gadu projektu autoriem: Visvaldim Asarim, Baibai Ābelītei, Gatim Erdmanim, Zojai Golubevai, Atim Izandam, Ģirtam Kalniņam, Haraldam Cekam, Aritai Germovai, Dārtai Gobiņai, Atim Izandam, Kārlim Īlem, Markam Rožencovam, Eināram Timmam, Armandam Vecvanagam, Tomam Vītolam, Elīnai Vojevodai.

Tradicionāli festivāla ekspozīcijās ir skatāmi profesionālu mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un radošo industriju pārstāvju darbi, un 9 gados pilsētvidē ir izrādīti patiešām asprātīgi un unikāli objekti. Šis gads paliks vēsturē ar to, ka 8. janvārī Briselē, Eiropas Parlamenta ēkā tika atklāta izstāde “Rīgas egles stāsts” (The Story of Riga Fir Tree). Tā ir retrospektīva fotogrāfiju izstāde, kurā apkopota daļa no festivāla pastāvēšanas laikā radītajiem labākajiem Latvijas mākslinieku un dizaineru autordarbiem vides objektu festivālam “Ziemassvētku egļu ceļš”.

   

Ieskats pasākuma norisē - skatīt fotogaleriju.