Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas projekts

Darbs pie vides objekta “Rota rindā, rinda rotā” sākās jau pavasarī, kad tika gatavots projekts atlases konkursam “Ziemassvētku egļu ceļš”. Idejas autore – māksliniece un skolotāja Ineta Greiža.

Pavasarī tapa un tika pilnveidotas pirmās skices, kad tika pētīti Ziemassvētku rotājumu ornamenti un formas, reāli iedvesmojoties no krievu mākslinieka/juveliera Faberžē darbiem. Ideju vizualizēja māksliniece un skolotāja Helga Jaksone sadarbībā ar datorgrafiķi Mārtiņu Lāci.

Helga Jaksone izstrādāja arī objekta tehnisko risinājumu. Projekta gaitā izveidojās laba sadarbība ar veikalu “Discomania”, kas piedāvāja atbilstošos UV lampu modeļus un veica nepieciešamos aprēķinus.

Rudens praksē darbā iesaistījās 5. klases audzēkņi, kas no PET pudelēm un papīra veidoja lodveida formas apmēram 1 - 1,5 m diametrā, nostiprinot tās ar līmlenti un pārtikas plēvi.

Objekta laikā notika vairāki eksperimenti ar gaismošanu un materiālu saderību. To rezultātā objekta realizētājas – mākslinieces un skolotājas Ineta Greiža, Helga Jaksone un Sandra Osīte atteicās no krāsas izmantošanas objekta dekorēšanā, bet sāka aplikatīvi izmantot dažādus atstarojošus materiālus, panākot vēlamo efektu.

Pēc objekta uzstādīšanas ir saņemtas vairākas pozitīvas atsauksmes no apkaimes iedzīvotājiem. Vairāki no tiem ir neizpratnē, kā krāsainais gaismas efekts ir panākts – tas esot kaut kas brīnumains un maģisks. Aptaujātie atzina, ka ar interesi katru gadu gaida, kāds objekts tiks uzstādīts pie Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas, kā skola tiks noformēta svētkiem.

Šī objekta realizācija māksliniecēm ir devusi ierosmes jauniem objektiem un inovatīviem risinājumiem darbā ar saviem audzēkņiem, kas varētu realizēties kā tematiska izstāde nākamajā gadā.