Pastaiga pa “Ziemassvētku egļu ceļu”

Šogad vides objektu festivālā “Ziemassvētku egļu ceļš” var apskatīt 39 mākslas objektus. Tie ir radošo sabiedrību mākslinieku un Latvijas Mākslas akadēmijas Radošās darbnīcas studentu jaunrades rezultāts.

Jau pats festivāla nosaukums ļauj māksliniekiem radoši izpausties bez konkrētiem uzstādījumiem no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta puses, kas šo festivālu organizē jau 9. ziemu. Vārdi “ziemassvētki”, “egle” un “ceļš” paši par sevi rosina aizdomāties. Īpaši jau - “ceļš”. Tas var būt mērķtiecīgs, bet reizē neparedzams, riskants, bet arī tik daudz patīkamu pārsteiguma nesošs!

Ja runājam par ceļu, kas izstaigājams, aplūkojot festivāla objektus, tad var teikt, ka šā gada festivāla “Ziemassvēku egļu ceļš” ekspozīcija ir eksponēta īpaši labvēlīgi ģimenēm ar bērniem, jo objekti pilsētas centrā ir izvietoti ļoti kompakti.

Nu, piemēram, ja uzkāpjam Bastejkalna virsotnē pie objekta “Aizliegtais” un skatāmies uz leju, tad jau no viena skatupunkta mēs tik daudz varam ieraudzīt. Vispirms kanāla pusē skatam paveras objekts “Oparts”, kas ir pirmais oparta stilā izstrādātais darbs no visiem vairāk kā 200 objektiem, kas šajos gados radīti. Vēršot skatienu pa labi Brīvības pieminekļa virzienā, redzes lokā atklājas objekts “Svētku koki”, kas simbolizē šo gaišo Ziemassvētku prieku, ko mēs kopā ar balto sniedziņu ik gadu tik ļoti gribam sagaidīt. Vēl viens pagrieziens ap savu asi, un skatienam garām noteikti nepaslīdēs košais objekts “Egle MMXVIII” un vēl “Personīgie Ziemassvēki”.

Līdzīgi ir Kronvalda parkā pie Kongresu nama. Skatītāji, izstaigājot šo teritoriju, var iepazīties ar objektiem “Saknes”, “Mežu cilvēki”, “Zaļā disko egle”, “Pirmā egle uz planētas zeme” un “Portāls”. Atliek vēl aiziet līdz Latvijas mākslas muzejam, lai ar mobilā tālruņa palīdzību iedarbinātu “Simtgades egles” krāsu ritmu, otrpus LMA fasādei aplūkotu “Logu egli”, tad romantiskā noskaņā, izejot pa aleju ar krāsu priekā starojošiem objektiem “Stabu sapnis”, uzņemtu kursu līdz Baumaņa skvēram un Vērmanes dārzam, kur arī aplūkojami vēl  4 objekti.

Pie katra objekta ir pievienota plāksnīte ar darba nosaukumu un ideju, lai skatītājus rosinātu pārdomāt mākslinieka vēstījumu.

Norādes par objektiem, karti un aprakstus visvienkāršāk ir sameklēt www.egļufestivals.lv . Ja skatītāji vēlas, tad Tūrisma informācijas centros, Rīgas domes klientu apkalpošanas centros, Rīgas Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs var saņemt arī bezmaksas bukletu – ceļvedi.

Mīļie skatītāji! Līdz 13. janvārim izmantojiet šo iespēju aplūkot 9. vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” piedāvājumu!

RD IKSD Kultūras pārvaldes Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars.