Pārdaugavā ārpus oficiālās festivāla programmas aplūkojami vēl divi objekti

Pārdaugavā būs skatāmi Vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” 2014. gada un 2016. gada skatītāju iemīļoti darbi “Švarcmuižas sila stāsti” un “Ziemas ainava”.

Šā gada objektu kartē tos nevar atrast, bet ar Kalnciema kvartāla iniciatīvu tie skatītājus priecēs Kalnciema ielas restaurēto koka namu kvartālā un Āgenskalna tirgū.

Abu vides objektu autori ir Liene un Oskars Pavlovski.

Kalnciema kvartālā atradīsies Vides objektu festivāla "Ziemassvētku egļu ceļš 2014" objekts “Švarcmuižas sila stāsti”, kas atgādina, ka Pārdaugavas teritorijā, kur Kalnciema ielas abās pusēs šodien redzama 19.gs. beigu koka apbūve, smilšu kāpās atradies priežu sils. Tas vēsta par laika ritumu - cilvēku darbības rezultātā pārveidoto reljefu un Rīgas apbūves pirmsākumiem Pārdaugavā. 

Vides objektu festivāla "Ziemassvētku egļu ceļš 2016" darbs “Ziemas ainava” radīts tā, lai rastos iespaids, ka tas sastāv no divām ledus lauskām, kurās iekausēta tēlaina ziemas ainava. Objekts vedina domāt par pasakainu vidi, kurā iespējami brīnumi! Ikvienam, kas to sastop, ir iespēja veidot savu personīgo stāstu, uzņemot tajā pašfoto un publicējot to sociālajos tīklos ar norādi #Ziemas ainava.

 

Realizē Kalnciema kvartāls