Aicina festivāls. Ikreiz kā pirmoreiz

Deviņos darbības gados Vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” ir kļuvis par atpazīstamu Rīgas zīmolu. Ik gadu, uzmirdzot vienu mēnesi tumšākajā no gadalaikiem, tas aicina skatītāju radoši domāt un novērtēt pilsētvidi, uz kuru svētku laikā ir iespēja paraudzīties no cita skatupunkta.
Oriģinālus darbus, radītus speciāli festivāla norisei, piedāvā kā profesionāli mākslinieki un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, tā arī radošā sabiedrība un uzņēmēji. Šajā festivālā process un rezultāts ir vienlīdz nozīmīgi!

Kopumā pa šiem festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” gadiem izgatavoti un pilsētvidē eksponēti vairāk nekā 200 darbi, kuros Ziemassvētku simbols – egle – parādās neparastos, mākslinieciskos risinājumos. Interesanti, ka objekti dažkārt sāk dzīvot savu patstāvīgo dzīvi ārpus festivāla darbības robežām.

Tā 2017. gadā, nostiprinot leģendu par pirmo rotāto Ziemassvētku eglīti Rīgā, Rātslaukumā, tika atklāts vides mākslas objekts “Egle”, kura tapšanu atbalstīja “Rietumu bankas labdarības fonds”, un to bija veidojuši dizaineris Visvaldis Asaris un tēlnieks Kārlis Alainis. 2019. gada janvārī šis objekts ceļo uz Briseli, lai papildinātu festivāla prezentācijas izstādi Eiropas Parlamentā.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiek veidota Nacionālās enciklopēdijas elektroniskā vide, kas tiks atvērta 2018. gada 18. decembrī. Atklāšanas dienā enciklopēdijas pirmajā tīmekļa lapā būs saite uz šķirkli par Ziemassvētku egli ar ilustratīvo materiālu no Vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš”.

Gadu gaitā ziņa par festivāla norisi ir sadzirdēta ārpus Latvijas, un vairāki "Ziemassvētku egļu ceļa" vides objekti ir bijuši skatāmi kaimiņvalstu – Lietuvas un Igaunijas – galvaspilsētās. Interesi par festivālu ir izrādījuši Vācijas, Krievijas, Japānas, Itālijas u.c. valstu mediji, atzīstot, ka tas ir  oriģināls, viens no savdabīgākajiem un tūristu apskates vērtiem pasākumiem gan Rīgā, gan Eiropā.

                                                                                 Attēlā: Vides mākslas objekts “Egle” (2017)