Festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” svinīgā atklāšana

Piektdien, 8. decembrī, sākas vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”, kurā kopskaitā šogad varēs aplūkot 41 mākslas darbu.

Kā pirmo objektu no šī urbānās mākslas notikuma 2. decembrī Doma laukumā atklāja egli “Baltā”. Pirmo reizi festivāla pastāvēšanas laikā vienu no galvaspilsētas centrālajām eglēm rotāt uzticēja 100 Rīgas mākslas skolu audzēkņiem pedagogu vadībā no 4 izglītības iestādēm: Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas, Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas, Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas un Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas. 

Šī gada festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” ir īpašs ar to, ka, atgādinot leģendu par pirmo rotāto Ziemassvētku eglīti Rīgā Rātslaukumā 6. decembrī atklāja vides mākslas objektu “Egle”, kura tapusi ar “Rietumu bankas labdarības fonda” atbalstu un to veidojuši mākslinieki Kārlis Alainis un Visvaldis Asaris. Šis oriģinālā tehnikā veidotais mākslas objekts būs apskatāms kā festivāla ekspozīcijā, tā arī vēl pēc festivāla norises, un kā pastāvīgs vides objekts turpmāk iezīmēs Ziemassvētku eglītes dzimšanas vietu.

          

Šogad festivālā būs apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidoti vides objekti - „Ziemassvētku egles”, kas apmeklētājus pārsteigs ar neierastām formām un to īstenošanā pielietoto materiālu daudzveidību. Festivāla laikā Rīgā būs redzami gan šogad tapuši jauni vides objekti, gan iepriekšējo gadu labākie un iedzīvotāju iemīļotie mākslas darbi.

Ziemassvētku egļu ceļu izstaigāt un piedāvātos objektus iepazīt laikā, kad ielās iedegas  spuldzes, palīdzēs īpaši sagatavota karte, kas būs pieejama gan interneta vietnē www.eglufestivals.lv, gan Tūrisma informācijas centros.
 

Festivālu „Ziemassvētku egļu ceļš” atbalsta Rīgas dome, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.