Rīgas mākslas skolu audzēkņi rotājuši Ziemassvētku egli "Baltā "

No 2017. gada 8. decembra līdz 2018. gada 14. janvārim Rīgā norisināsies vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Kā pirmo objektu no šī urbānās mākslas notikuma pirmajā adventē Doma laukumā atklāja egli “Baltā”.  Pirmo reizi festivāla pastāvēšanas laikā centrālo egli Doma laukumā rotāt uzticēja Rīgas mākslas skolu audzēkņiem. 

Kopumā vairāk nekā 100 audzēkņi no Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas, Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas, Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas un Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas  pedagogu Artas Dzirkales, Agneses Staģes, Daces Paeglītes, Daces Pudānes, Viktorijas Kosenko, Gintas Kristjansones, Helgas Jaksones, Anitas Gercānes, Inetas Greižas, Sandras Osītes, Dairas Thegenholmas vadībā izgatavoja unikālus telpiskus gaismas dekorus, plānā plastikātā izgrieztas sniegpārslas – ziedus. Idejas un dizaina autore ir Agnese Staģe. Tehnisko risinājumu atbalsts un gaismas noformējums – Jānis Ezers un SIA “United workshops”. 

Visu starpskolu koordinācijas procesu veica Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas direktore Agnese Staģe.

Bērni darbu veica mācību stundu laikā. Mācību programmas saturs ietver arī šādu telpisku dekoru veidošanu, taču redzēt tos reālā pilsētvidē, nozīmīgā objektā ir neatsverama pieredze un emocijas.

Kaut dekoru gatavošana nebija viegla, mākslas skolu audzēkņiem ļoti patika veidot šāda veida pārslas - zvaigznes. Fakts, ka tās tiks izstādītas Doma laukumā un eglīti redzēs Rīgas iedzīvotāji un viesi, bija ārkārtīgi motivējošs. Bija jaušams lepnums, kad audzēkņi runāja par to, kā kopā ar savām ģimenēm un draugiem apmeklēs Doma laukumu, varēs parādīt savu veikumu un atrast tieši savu gatavoto zvaigzni Ziemassvētku eglītē! Ieinteresētība, atbildība, lepnums un gods -
dekoru gatavošanas procesu raksturojoši vārdi. Rezultātā radusies skaista un silti sirsnīga egle. 

 

Galerijā var aplūkot fotogrāfijas no darba procesa Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolā un gatavo rezultātu.
 

Informāciju sagatavoja:
PMMS mākslas nodaļas projektu koordinatore Ilona Soļaņika