7. vides objektu festivāla noslēguma pasākums

Noslēdzoties 7. vides objektu festivālam “Ziemassvētku egļu ceļš”, 11. janvārī Rīgas Mākslas telpā (Kungu ielā 3) tika sveikti darbu autori, festivāla atbalstītāji, kā arī pasniegta festivāla apmeklētāju un žūrijas simpātijas balva.

Balvas pasniedza Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks un Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite.

“Pasaulē lielu vērtību arvien vairāk iegūst autentiskas lietas. Festivāla objekti visi ir darināti Latvijā un tā ir mūsu vērtība. Interesi par šo festivālu izrādījuši arī Prāgas un Brēmenes mākslinieki, kas labprāt piedalītos “Ziemassvētku egļu ceļā”  un, iespējams, veidotu kādu objektu kā dāvanu Latvijas simtgadē”, festivāla noslēguma pasākumā teica Baiba Šmite.

Festivāla apmeklētāju simpātijas balvu šogad ieguva objekts “Aurora”, autore Zoja Golubeva.

Žūrijas atzinību par objektu “Juceklis” jaunajam māksliniekam Naurim Martinsonam pasniedza Pilsētas Svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars. Viņš arī pateicās Latvijas Mākslas akadēmijas mācību spēkiem, Rīgas domes struktūrvienībām, uzņēmējiem un kolēģiem par ieguldīto darbu festivāla tapšanā un atzina, ka bez atbalstītājiem ir ļoti grūti vai pat neiespējami strādāt. “Bez tam šim festivālam ir divas vērtības – radošums un attīstība, kas apvienoti zem viena vārda – "ceļš"”, noslēguma pasākumā teica Guntars Kambars.

 

Festivālu atbalsta Rīgas dome, to rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.