Objekts “Portāls” aicina nokļūt citā dimensijā

Vides objektu festivālā pirmo reizi kā autors piedalās arī Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļas 3. kursa students Marks Rožencovs. Jaunais mākslinieks objektam “Portāls”, kas izvietots pie K. Barona ielas bibliotēkas ēkas,  ir piešķīris īpašu telpiskumu - sajūtu, ka eglītes dziļumā ir bezgalīga telpa.
Vides objekts ir kā aicinājums nedaudz aizmirst par sevi un ikdienas rūpēm, pavērot, padomāt  un iesaistīties, lai izmēģinātu jaunas sajūtas  - kā tas ir pazust citā dimensijā.

Izstrādāt tehnisko risinājumu un izgatavot šo objektu Markam palīdzēja firma “Gaismas Kastes”. “Viņiem pienākas individuāls un milzīgs “paldies””, uzsver topošais tēlnieks. “Es zinu, ka šo ieceri tehnoloģiski nebija vienkārši radīt, bet viņiem tas ir izdevies - un ar izcilu kvalitāti!”

Jautāts vai mākslinieks ir saņēmis kādas atsauksmes par savu darbu, Marks Rožencovs stāsta: “Jā, esmu redzējis, kā cilvēki uz ielas, kad pamana objektu, apstājas un kādu mirkli to ieinteresēti pēta, mēģinot saprast, kā tas darbojas. Arī sociālajos tīklos esmu redzējis savas egles fotogrāfijas. Sociālajos tīklos fotogrāfiju ar asprātīgu tekstu ievietoja arī mans tēvs: “Egle "Portāls" - vislabākā egle. Pirmkārt, jo tā tiešām ir vislabākā, otrkārt, jo to ir radījis mans dēls.” Fotogrāfijai sociālo tīklu lietotāji pievienoja pāri par divsimt simpātijas apliecinājumu. Vai arī tu, skatītāj, esi novērtējis šo objektu?