Festivāls ir interesants arī Rīgas tūristam!

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” ir interesants projekts ne tikai vietējiem iedzīvotājiem, bet arī tūristiem. Pilsētas viesiem tas ik gadu raisa lielu interesi un sajūsmu, Nodibinājuma “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” valdes priekšsēdētāja Vita Jermaloviča saņem arī ārvalstu viesu jautājumus par šo inovatīvo pilsētvides objektu projektu.

Ja runājam par tūrisma jomu, vai varat pastāstīt, kas ir Rīgas tūristu interešu lokā?

Rīgas interesantākais piesaistes objekts ārvalstu ceļotājiem viennozīmīgi ir  Vecrīga, viņus interesē Rīgas arhitektūra – viduslaiku pilis, jūgendstils, koka arhitektūra. Kultūras tūristi ir ļoti iecienījuši muzejus, mākslas galerijas, Nacionālo operu, Latvijas nacionālo bibliotēku. Savukārt gastronomijas tūristi ļoti labprāt apmeklē Centrāltirgu, Kalnciema tirdziņu sestdienās, un, protams, novērtē augsto līmeni mūsu restorānos, īpaši jau ēdiena cenas un kvalitātes attiecību. Aktīvās atpūtas piekritēji dodas izbraucienos ar divriteņiem, nakts braucienos ar laivām, ceļotāji ar bērniem dodas uz zooloģisko dārzu. Kā redzams intereses ir daudz un dažādas, viss ir atkarīgs no ceļojuma mērķa un interesēm.

Vai festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” ir interesants Rīgas tūristam?

Vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” ir ne tikai interesants vietējiem iedzīvotājiem, bet arī tūristiem. Pilsētas viesiem tas ik gadu raisa lielu interesi un sajūsmu, saņemam arī ārvalstu žurnālistu jautājumus par šo projektu. Tas ļauj dzīvot arī senajai leģendai par Rīgu kā pirmās izrotātās Ziemassvētku egles galvaspilsētu.

Vai esat dzirdējusi arī kādas atsauksmes no tūristiem, tūrisma kompānijām citās valstīs?

Atsauksmes mēs dzirdam no mūsu Rīgas Tūrisma informācijas centra apmeklētājiem – lielākoties viņi novērtē iespēju apmeklēt vietas un objektus, kas neatrodas ierastajā tūrisma maršrutā. Protams, arī tūrisma kompānijas, gatavojot ceļojuma piedāvājumus uz Rīgu, ar mums konsultējas, un šo festivālu vienmēr pieminam kā apmeklēšanas vērtu.

Zināms, ka līdzīga festivāla nav nevienā citā valstī. Ar ko, jūsuprāt, tas ir īpašs un savdabīgs?

Pirmkārt, festivāls ir īpašs ar dažādo materiālu izmantošanu – sākot ar gaismas instalācijām, līdz pat objektiem no koka, stikla un ķieģeļiem.  Otrkārt, festivāls ir lieliska iespēja dizaina māksliniekiem un radošo industriju pārstāvjiem pierādīt savas spējas pilsētvides radīšanā.

Kas būtu tie maģiskie vārdi, kas rosinātu tūristus tieši festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” norises laikā apmeklēt Rīgu?

“Gaisma vistumšākajā gada periodā” – mēs visi, līdz ar rudens atnākšanu, jau ilgojamies un domājam par siltajiem un gaišajiem vasaras vakariem, gaisma mums dod enerģiju. Tāpēc arī ikvienam ir vērts atbraukt un pārliecināties, ka arī tumšākais gada mēnesis var pārsteigt un iepriecināt.

 

Vita Jermoloviča – Nodibinājuma “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” valdes priekšsēdētāja