Ar pasākumu noslēdzās Ziemassvētku egļu ceļš 2015

14. janvārī 6. vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš 2015“ ekspozīcijas veidotāji, mākslinieki un atbalstītāji pulcējās noslēguma pasākumā, kas notika Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā.

Pasākumā, klātesot Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājai Eiženijai Aldermanei, kā arī Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktoram Guntim Helmanim un Kultūras pārvaldes priekšniecei Baibai Šmitei,  tika atzīmēti visi, kuri ar festivāla starpniecību Ziemassvētku laikā Rīgas vidi ir padarījuši košāku, priecīgāku un savdabīgāku.

Par radošumu un mākslinieciski augstvērtīgu ieguldījumu jaunu objektu radīšanā vides objektu festivālā “Ziemassvētku egļu ceļš 2015”  Rīgas domes Pateicības raksti tika pasniegti māksliniekiem: Visvaldim Asarim, Anitai Znutiņai-Šēvei, Ģirtam Kalniņam, SIA “Studio Des Fetes Latvija”, Jēkabam Voļatovskim, Jānim Straupem un Armandam Vecvanagam.

Nozīmīgs atbalsts vides objektu festivāla ekspozīcijas veidošanā šajā gadā ir saņemts arī no SIA “Linstow”, SIA “Rīgas meži”, SIA “GMG Catering” un Akciju sabiedrības “LIDO”. Šie uzņēmumi veiksmīgi īstenoja jaunus projektus, kuri tika iekļauti festivāla programmā un eksponēti pilsētvidē.

Jau ziņots, ka skatītāji varēja izvēlēt savu simpātiju egli. Par balsojuma līderi festivāla interneta vietnē www.eglufestivals.lv kļuva projekts “Prieka maiss”, kas bija SIA “Studio Des Fetes Latvija” radošā iniciatīva.

Tā kā festivāls 2015. gada nogalē tika atklāts jau sesto reizi, lielu ieguldījumu tā nodrošināšanā jau vairākkārt ir devuši mākslinieki, kas ar vides objektiem festivāla programmu ir papildinājuši daudzu gadu garumā. Par to Izglītības, kultūras un sporta departamneta Pateicības raksti: Anetei Vinovskai, Rutei Priedei, Borisam Krutikam, Intai Bergai, Atim Izandam, Līvai Arnavai, Eināram Timmam, Mārim Gailim, Karīnai Sidorovai, Mārtiņam Irbem, Elīnai Božei-Irbei, Ivetai Heinackai, Laurai Bistrakovai, Lainei Uzulēnai, Laurim Vītoliņam, Mārtiņam Rozenfeldam, Lainei Uzulēnai, Anrijam Zemgalam, Gunāram Platpīram. Tāpat jāatzīmē labā sadarbība, kas ir  izveidojusies ar SIA “BC manufaktūra”, AS “LNK Industries” un SIA  “Fīlings”.

Katru gadu pēc konkursa projektu iesniegšanas, labākos darbus atlasa festivāla žūrija un mākslinieciskā padome, par ko noslēguma pasākumā arī šie dalībnieki saņem pateicības rakstus.

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš 2015“ ir veiksmīgi noslēdzies, lai jau pēc mēneša uzsāktu jauno darba cēlienu septītā vides objektu festivāla veidošanai.

Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars noslēguma uzrunā aicināja “neiesūnot klasiķiem” un uzdrīkstēties jaunajiem, lai nākamajā vides objektu festivālā iedzīvotāji varētu priecāties gan par unikālo tradīciju, gan par skaistiem vides objektiem.