Festivāls vidi ļauj ieraudzīt citādu

Vidi veidojam mēs paši, un katrs no mums to spēj saredzēt citādi. Jo mūsu izpratni par lietām un vietām veido pieredzes mantojums – gan tas, kas līdzi nācis no bērnības, gan tas, kas iegūts dzīves ceļā.

Festivāls mūsu vidi ļauj ieraudzīt citādu: novērtēt autoru domu gājienu, to, ko tieši viņiem nozīmē Egļu ceļš un arī to, kā katrs no viņiem izprot un pasniedz Egli, mudinot tajā saskatīt ko vairāk par koku ar skujām...

Tuvā un tālā nākotnē Egļu ceļa “bruģētājiem” – mūsu māksliniekiem un saviem kolēģiem – novēlu: vēl biežāk, vēl vairāk kāpt ārā no ierastajiem rāmjiem, pārsteidzot rīziniekus un Rīgas viesus. Arvien no jauna atklāt svētku sajūtu, uzburot to vēl nebijušā gaismā!

Tad “Ziemassvētku egļu ceļš” Rīgā ļaus iemirdzēties gaismas un siltuma brīnumam, kas ikdienai piešķir svētkus un palīdz to iekrāsot citādu. Un varbūt tieši kāds no festivāla darbiem palīdzēs rast svētku sajūtu, ko ne vienmēr paspējam noķert mūsu saspringtās dzīves steidzīgajā ritmā.

Ļausimies svētkiem! Lai mirdz tie un silda!

Liene Pirktiņa

Rīgas pilsētas būvvaldes Pilsētvides dizaina pārvaldes Reklāmas saskaņošanas nodaļas vadītāja vietniece, galvenā māksliniece