Ar egles iedegšanu atklāj vides objektu festivālu

Ar svētku egles “Rīgas vitrāžas” iedegšanu, 4. decembrī sākās sestais vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Neskatoties uz to, ka balto sniegpārslu vietā 11. novembra krastmalu sedza pelēki lietus mākoņi, atklāšana norisinājās dzīvespriecīgā gaisotnē.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks iededza svētku egli Rīgas vitrāžas”, kas iedzīvotājus priecēs gan Ziemassvētku gaidīšanas laikā, gan gadumijas pasākumā.

Egli “Rīgas vitrāžas” ir radījis mākslinieks Visvaldis Asaris, kurš ar šo darbu ir uzsvēris ne tikai seno egles rotāšanas tradīciju, bet arī atspoguļojis  Rīgas būtību. Galvaspilsēta mums ir sena kultūras vērtībām bagāta pilsēta, un to ar lepnumu gribam rādīt arī citiem.


Ar šo pasākumu piektdien Rīgā oficiāli ir sācies festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš 2015”, kura idejas realizētājs ir Izglītības, kultūras un sporta departaments.
Festivālā būs apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi - vides dizaina objekti, kas pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un izmantoto materiālu daudzveidību. Festivāla sestajā norises gadā rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja redzēt 43 dizaina objektus - egles, kas pilsētvidē radīs īpašu svētku noskaņu no šā gada 4. decembra līdz 2016. gada 10. janvārim.

Foto: Vladislavs Proškins (Fotoaģentūra f64)